Pivarootsi tuulik › Matsalu ja Virtsu reisikiri

Matsalu ja Virtsu reisikiri

Ainulaadne saunapaviljon »
mõnus
bassein
leiliruumis
telepilt saunalava seinal
värskendav
eesruum

Kuna Pivarootsi tuuliku omanik oli mind juba eelmisel aastal külla kutsunud, sai see reis 2005. aastal koos perega ette võetud. Kahju, et kaasa ei saanud tulla meie tuttavad - eks nad siit näe, millest ilma jäid. Kindlasti lähme ka tulevikus sinna kanti uitama. Igatahes sai nende paari päevaga Läänemaa üsna risti-põiki läbi sõidetud, hoolimata sellest, et suur osa teid on kruusakattega ja kuivadel suvepäevadel väga tolmused.

Varustatuna kaartidega, alustasime teed Tartust, sõitsime praktiliselt peatumata Tõrva kaudu Pärnusse ja sealt Lihula suunas. Edasi tuli keerata väiksematele teedele. Detailne juhend viis meid kenasti kohale, kuigi vahepeal oli kuri kahtlus "kuhu me küll oleme sattunud".

Kes otsib linnamürast varju ning soovib vaikust nautida, on sealne kant just sobiv koht - tundub nagu oleks aeg seal peatunud. Noh õnneks ma ise nii meeleheitel polnud ja seetõttu oli võimalus ja soov lisaks tuulikule ka ülejäänud Läänemaaga tutvuda. Samaaegselt elas tuulikus üks Saksa abielupaar, kes paistsid olevat väga rahul, et said tuuliku rõdul päikseloojangu paistel rahulikult veini rüübata ja raamatut lugeda. Igaühele oma :)

Kulude kokkuhoiu nimel valmistasime toitu kohapeal ise - enamasti olid nendeks grillvorstid, kuna püstkoda pakkus selleks ideaalset võimalust. Ilmselt oleks me ka tuulikus ja selle ümbruses rohkem tegevust leidnud, kui oleks olnud rohkem omaealisi tegutsemishuvilisi. Gruppidele on kogu kompleksi rent igatahes igati super.

Korraliku teede kaardi leiab siit - punasega tähistatud teed on asfaltkattega, ülejäänud kruusakattega. Nüüd Tallinna poolt sõites on kruusatee asfaltkattega kaetud ja sõiduvahend jääb tolmust puutumata.

Vaata lisaks
eesti soome inglise rootsi vene itaalia prantsuse saksa
Kontakt